Dudak Dolgunlaştırıcı Ürün Görseli

Neden dudaklarım çatlıyor?

Çatlak dudakları sadece kışın olduğu bir şey olarak düşünebilirsiniz. Ancak gerçek şu ki, özel bakım almadıkça, dudakların her zaman kuru, boğazlı ve pullu hale gelebilir. Bunları yaparsanız, sağlıklı dudaklar söz konusu olduğunda kendi en büyük düşmanınız olabilirsiniz.

Komando Git

Dudaklarınızın yağ bezleri yoktur ve neredeyse her zaman elementlere maruz kalırlar. Dolayısıyla onlara bakmazsanız, bedelini ödersiniz. Onları güvende tutmak için ne yapabilirsiniz?

Dudak balsamı kullanın. İyi bir balsam, hassas dudak derinizi elementlerden tamponlayabilir. Yumuşatıcılardan birini seçin. Nem barındıran petrolatum için madde listesine bakın ve çatlakları kapatan ve kuru dudaklarda parçalanan dimetikonu kontrol edin. Kendinizde de balmumu bulunan ürünleri kendiniz sınırlamayın. Dudak merhemleri de iyi bir seçimdir.

Erken ve sık başvurun. Ne tür bir ürün seçerseniz seçin, sonradan değil de ruj veya dudak parlatıcıyı koymadan önce uygulayın. Dudaklarınızı korumak için sık sık tekrarlayın. Gün boyunca yaklaşık altı ila sekiz kat gerekiyor, bu nedenle ilk işi sabah, gecede son şey ve gün boyunca her iki saat uygulayın. Bunu kolaylaştırmak için çantanıza, arabada bir, masanın üçte birinde ve yatağın yakınında bir tüp saklayın.

Dışarıdayken dudaklarınızı koruyun. Sıcaklık düştüğünde ellerinizi ve ayaklarınızı kapıyorsunuz; dudakların için de aynı şeyi yapın. Soğukta çıkarken ağzınızı örten bir eşarp veya kayak maskesi takın . Ve yıl boyunca güneş kremi ile bir dudak balsamı seçmeyi unutmayın.

Yeterli Su Alma

Vücudunuzun içindeki ve dışındaki faktörler dudaklarınızı kurutabilir. Islık tutmak ister misin?

İçki iç. Vücudunuz için tonlarca fayda sağladığını biliyorsunuzdur. Bunlardan biri çatlamış dudaklara neden olan dehidrasyonla savaşmaktır .

İç mekanlarda nemlendirici kullanın . Bu cihazlar dudaklarınızın ve cildinizin nemi arzulamaktadır. Evde olduğu gibi özellikle kışın da işyerinde bulunmak harika bir şey. Uyurken cildinizi yenilemek için gece açın.

Dudaklarını yalamayın. O sırada iyi bir fikir gibi görünse de dilinizi dudakların üzerinde çalıştırmak, onlara yapabileceğiniz en kötü şeydir. Senin gibi tükürük kurur, bu cildinizdeki fazla nemi alır. Yerine dudak balsamı için ulaşın.

Onları yalnız bırakamazsın

Sanki annen hep böyle demişti: Onu seçmeyi bırakmazsan, asla iyileşmez. Dudaklarınızın iyileşmesine yardımcı olmak için bu ipuçlarını izleyin.

Kabuklu cildi soymayın veya ısırmayın. Dudaklarınızdaki cilt çok incedir. Üzerinde durmak, kanamanıza neden olabilir ve zarar verebilir, iyileşme sürecini yavaşlatabilir ve daha fazla tahrişe neden olabilir.

Eksfoliye etme . Çatlamış dudaklarına daha fazla zarar verebilir. Bunun yerine, bol miktarda balsam veya merhem uygulayın ve nemlendiriciyi açın.

Dudaklarını dinle. Bazı tedaviler iyiden çok zarar verebilir. Okaliptüs, mentol ve kafur gibi içerikler dudaklarınızı kurutabilir veya tahriş edebilir. Özellikle kuru cildiniz varsa onlardan uzak durun.

Bal arısı, shea yağı, hint kalemi ve soya yağı gibi bitki esaslı yağlara ve nemlendiricilere alerjiniz varsa, bir petrol jöle bazlı ürüne geçin.

Doktoru ara. Sorununuz devam ederse bir dermatolog görüyoruz. Dudak parlatıcısının düzenli kullanımına rağmen, iyileşmeyen iyileştirme, enfeksiyon belirtisi veya kanser veya aktinik kellik olarak adlandırılan bir kanser öncesi durum gibi daha ciddi bir sorun olabilir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )