Dudak Dolgunlaştırıcı Ürün Görseli

Güzel Görünümlü Dudaklar

Güzel, yumuşak dudaklar her yerde kadınlar tarafından arzulanır. Dergi kapaklarında, ruj reklamlarında ve en sevdiğiniz ünlülerin (örneğin, Angelina, biz sizinle ilgili konuşuyoruz) yüzlerinde bulunan tatlı dudakları görüyorsunuz. Onlara sahip olamayacağımızı kim söyledi? Dudaklarını tıkamamızın ve korumamızın bazı yolları.

1. Leke Ürün Etiketlerini Kaymadan

Yeterli dudak balsamı alamıyor musun? Eğer öyleyse, dudaklarınıza koyduğunuz malzemeyi kontrol edin. Güneş ışınlarından korunmak için, Amerikan Dermatoloji Akademisi, 30 veya daha yüksek bir SPF’ye sahip bir dudak balsamı seçilmesini öneriyor.

Boston dermatolog Ranella Hirsch, “Paraben ve parfümden kaçının, rahatsız edici olabilir” diyor. Ayrıca, çatlamış dudaklara meyiliyorsanız, dudaklarınızı kurutabilen kaos ve mentol, süper aromatik bileşenlerden kaçınmanız gerekebilir. Bunun yerine, dudakların nem tutmasına yardımcı olan katkı maddeleri arayın. Bunlara gliserin, mineral yağ, aloe, laktik asit ve sorbitol dahildir. Lanolin ve balmumu da hemen dudakları yumuşatır. Ancak, balmumu dudak yüzeyine nüfuz etmez.

Dudak balsamlarını yapay tatlar ve tatlandırıcılarla atlayın; alerjik bir reaksiyona neden olabilirler.

2. Slough Away Flakes

Muhtemelen yüzünüzü ve vücudunuzu pul pul döküyorsunuzdur. Ancak, dudaklarınızın da bu tedaviden fayda sağlayabileceğini biliyor muydunuz? Dudaklarınıza bir şeker ve bal (şeker sopa yardımcı olur) uygulayın ve küçük dairesel hareketler kullanarak hafifçe ovun.

New York’taki bir dermatolog olan MD olan Neil Sadick, ” Bu epidermal hücrelerin devrilmesi, yeni kollajenin uyarılmasına yardımcı olabilir; bu da dudakların yaşlanmasını yavaşlatır” diyor. Ağzınızı nemli bir bezle silerek ve dudak kremi uygulayarak bitirin.

3. Hacim Pump Up

Dudak dolgunluğunun uzun sürmesi için bir dermatologun ofisini ziyaret etmeniz gerekecek. Washington DC’deki Washington Dermatolojik Lazer Cerrahisi Enstitüsünün direktörü Tina Alster, ” Çeşitli hiyalüronik asit dolgu maddeleri, ayaktan bir prosedür olarak dudaklara enjekte edilebilir” diyor Filler, Juvederm ve Restylane’i içeriyor.

Hirsch, dermatologlar daha doğal görünümlü dudak gençleştirme için kombinasyon terapisi – dolgu maddeleri artı Botox – kullanıyorlar diyor.

Geçici bir etki için dudak basmalı gözlükler de vardır. Bunlara genellikle tarçın ve zencefil gibi sirkülasyon arttırıcı uçucu yağlar verilir .

4. Sigara İçmeyin

Çalışmalar sigarayı erken cilt yaşlanmasına bağladı. Hirsch, ” Sigara, cilt hücresi hasarını ve kolajen kaybını hızlandırarak kırışıklara neden oluyor ” dedi. Bu yüzden dudak nemlendiricisindeki sigaraları ve tabakayı atlayın.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )